Psi Patrol kolorowanki do druku

Kolorowanki Psi Patrol (ang. PAW Patrol) na podstawie kanadyjskiego animowanego serialu dla dzieci, stworzonego w 2013 roku przez Keitha Chapmana. Produkcją serialu zajęła się firma Spin Master Entertainment oraz Nickelodeon Productions, premiera odbyła się na amerykańskiej wersji Nickelodeon 12 sierpnia 2013 roku. Na Polskim rynku Psi Patrol został zaprezentowany przez Nickelodeon w bloku Nick Jr. 4 listopada 2013 roku. Obecnie można oglądać go na Netflix (sezony 2, 3, 4) oraz sezon pierwszy i drugi na HBO GO. Kolejna stacja która wyświetla odcinki Psiego Patrolu to Puls 2

Serial Psi Patrol opisuje wesołe i bohaterskie perypetie ośmiorga szczeniaków oraz dziesięcioletniego chłopca: Marszal (ang. Marshall) - dalmatyńczyk, Rabul (ang. Rubble) - buldog, Czejs (ang. Chase) - owczarek niemiecki, Roki (ang. Rocky) - kundelek, Zuma (ang. Zuma) - czekoladowy lablador retriver, Skaj (ang. Sky) - cockapoo krzyżówka ras (cocker-spaniel + pudel), Ewerest (ang. Everest) - syberyjski husky, Traker (ang. Tracker) - chihuahua, Rajder (ang. Ryder) - dziesięcioletni chłopiec.

Psi patrol Ryder kolorowanka
Psi patrol Tracker kolorowanka
Psi patrol Rubble kolorowanka
Psi patrol Rocky kolorowanka
Psi patrol Marshall kolorowanka
Psi patrol Zuma kolorowanka
Psi patrol Everest kolorowanka
Psi patrol Sky kolorowanka
Psi patrol Chase kolorowanka

Ryder kolorowanki do druku

Rajder (ang. Ryder) to dziesięcioletni chłopiec, główny bohater Psiego Patrolu. To on dowodzi całą drużyną, jest ich przewodnikiem i liderem. Planuje i koordynuje wszystkie akcje ratunkowe w miasteczku Adventure Bay, to do niego wszyscy mieszkańcy dzwonią po pomoc. Jest nad wyraz inteligentnym chłopcem jak na swój wiek, przy tym bardzo odpowiedzialny, opanowany, cierpliwy i odważny. Te wszystkie cechy pozwalają mu być idealnym przywódcą, a psia ekipa ufa mu bez granicznie i wykonuje posłusznie każde jego polecenie . Ryder trenował osobno każdego swojego pieska i przygotował dla każdego z nich inna rolę w drużynie. Każdy z nich ma swój charakterystyczny strój, pojazd i znak oraz zestaw gadżetów dostosowany do roli jaką pełni z Psim Patrolu.

Każda akcja ratownicza wymaga wysłania odpowiednich piesków z odpowiednimi umiejętnościami. Rajder zachowuje się jak prawdziwy dowódca który rozdziela zadania i pilnuje by każde zostało wykonane w odpowiedni sposób w odpowiednim czasie. Umie rozwiązać każdy problem i pomóc każdej potrzebującej osobie. Rayder jest wesołym i dojrzałym chłopcem, ale nie ma problemu by w wolnych chwilach być żartobliwym dzieciakiem i bawić się ze swoimi szczeniakami. Ma brązowe włosy najczęściej zaczesane do góry w jeżyka, brązowe oczy i promieniujący uśmiech. Jego codzienny strój to biało czerwona kamizelka z dodatkami koloru niebieskiego i żółtego, pod spodem ma białą koszulką z długim rękawem. Nosi niebieskie długie spodnie, a do tego biało niebieskie trampki. W zależności od wykonywanych akcji ubiera się w kurtkę kolorystycznie zbliżoną do kamizelki, albo przy akcjach w wodzie w specjalny kombinezon nurka który również jest w kolorach kamizelki.

Jego podstawowym środkiem transportu jest terenowy kład w kolorach biało czerwonych z dodatkami niebieskiego i żółtego, stylistycznie dopasowany do ubioru. W zależności od akcji którą przeprowadza quad Raydera może zmienić się w poduszkowiec albo w skuter śnieżny. Pojazd posiada numer 01 czyli numer jeden w śród pojazdów całego Psiego Patrolu.

Jego ulubionym gadżetem i chyba najbardziej znanym jest używany w każdym odcinku bajki pup-pad, który do złudzenia przypomina tradycyjny iPad. Posiada standardowe funkcje telefonu jak również potrafi się synchronizować z wszystkimi obrożami swoich piesków. Specjalną funkcją którą posiada jest wysuwany mechanizm którego Rajder używa w momencie gdy chce się skontaktować z wieżą kontrolną w swojej bazie albo ze swoim samochodem patrolowym.

Psi patrol Ryder kolorowanka

Chase kolorowanki do druku

Czejs (ang. Chase) to owczarek niemiecki jego dwie główne funkcje to policjant i pies szpiegowski. To najważniejszy szczeniak w całej drużynie Psiego Patrolu. Podobnie do Raydera jest liderem i często wydaje polecenia innym szczeniakom. Jest znakomitym policjantem  oraz szpiegiem, ale potrafi też być żartobliwy i uwielbia figlarną zabawę, czasami i jemu zdarzają się upadki. Chase to wysportowany i bardzo szybko pies ze znakomitym węchem, który wykorzystuje w wielu misjach. Nie lubi kotów, ma na nie alergie tak samo jak na kurz. Ulubionym i najlepszym przyjacielem Czejsa jest Marshall, bardzo często dla zabawy konkurują ze sobą co powoduje wile śmiesznych i zabawnych sytuacji.  Jest typowym owczarkiem niemieckim o brązowej sierści oraz beżowych łapakach i pyszczku. Ma duże brązowe oczy i bardzo długi ogon. W misjach ubrany jest w niebieski strój policyjny z żółtymi oznaczeniami informującymi o jego stopniu sierżanta. Na głowie nosi niebieską policyjną czapkę z żółtą lamówką. W misjach szpiega nosi niebieski kask oraz niebieski strój z zielonymi wstawkami, posiada specjalne buty z przyssawkami które pozwalają mu chodzić po ścianach. Znaczek na odznace Chasa to złota gwiazda, podobnie jak u innych piesków odznaka pozwala mu kontaktować się z Rajderem jak również z wieżą kontrolną. Plecak posiada dwie podstawowe funkcje, w standardowych misjach wyposażony jest w reflektor i megafon oraz dodatkowo w wyrzutnię piłeczek tenisowych lub siatki. W akcjach szpiegowskich plecak Czejsa ma siatkę, linę i standardowy reflektor. Pojazd ma numer 02 i jest to radiowóz policyjny, na wyposażeniu ma cztery pomarańczowe pachołki. W wersji szpiegowskiej posiada dodatkowo katapultę oraz komputer z anteną satelitarną. Dodatkowo został też wyposażony w drona którego można sterować pilotem.

Psi patrol Chase kolorowanka

Marshall kolorowanki do druku

Marszal (ang. Marshall) to pies dalmatyńczyk, jego główne funkcje w zespole to strażak i ratownik medyczny. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szczeniaków w drużynie Psiego Patrolu. Posiada świetny węch i potrafi bardzo szybko biegać, jednak często bywa niezdarny. Wyjątkowo często przytrafiają mu się upadki i innego rodzaju wypadki. Typową dla niego akcją jest wpadanie z hukiem do windy która znajduje się w wieży kontrolnej, przy okazji robiąc wielkie zamieszanie i dużo hałasu. Nie rzadko wpada na inne pieski z zespołu. Mimo że to typowa gapa i niezdara jest bardzo dobrym strażakiem oraz oddanym członkiem zespołu. Marshall to typowy pies rasy dalmatyńczyk, biały w czarne łaty, ma jasne niebieskie oczy. Ma czerwony strażacki strój i czerwony plecak, w trakcie misji ratowniczych na głowie ma czerwony hełm z chowanym daszkiem oraz latarką. Plecak posiada dwie podstawowe funkcje, w czasie pożaru wysuwa się z niego armatka wodna która pobiera wodą z dwóch zbiorników umocowanych na bokach. Przy chorobach albo innych wypadkach plecak zamienia się w wielofunkcyjną torbę lekarską w której skład wchodzą między innymi: stetoskop, termometr, rentgen oraz bandaże  i inne potrzebne rzeczy medyczne. Na szyi Marszala znajduje się typowa dla każdego pieska obroża ze znaczkiem symbolizującym funkcje którą szczeniak ma w drużynie. Znaczek Marshalla to płomień w kolorach pomarańczowy i żółty na czerwonym tle, typowy symbol strażacki. Pojazdem którym porusza się Marszal jest wóz strażacki, na którego wyposażeniu jest rozkładana drabina oraz armatka wodna. Podczas akcji gdzie wymagana jest pomoc medyczna, pojazd zamienia się w typowy ambulans, karetkę ratunkową. Numer pojazdu to 03

Psi patrol Marshall kolorowanka

Rubble kolorowanki do druku

Rabul (ang. Rubble) to buldog, pies budowniczy i konstruktor. Jest znakomitym budowlańcem, uwielbia kopanie, to chyba jego największa umiejętność. Mimo że z natury jest dość ponurym pieskiem to uwielbia żartować i śmiać się. Często podczas zabawy podskakuje i klaszcze dwukrotnie łapkami. Uwielbia jeść, jest wielkim żarłokiem. Często zachowuje się bardzo emocjonalnie. Uwielbia małe zwierzęta, nawet koty o które bardzo się troszczy, przypisując im pieszczotliwe imiona. Panicznie boi się wszelkich rodzajów pająków, cierpi na arachofobię. Wie za to wszystko o snowboardzie i deskorolkach, uwielbia na nich jeździć. Rubble za nim trafił do Psiego Patrolu był bezdomny. Uratował go Chase z gałęzi drzewa rosnącej nad oceanem. Podczas jednej z misji wykazał się super umiejętnością kopania tuneli, dzięki czemu Ryder podjął decyzję aby dołączyć go do zespołu jako specjalisty od zadań budowlanych. Rabul to typowy pies rasy buldog angielski z brązową sierścią i białymi łapami, brzuchem i częścią pyszczka. Oczy ma jasno brązowe i krótki mały ogonek. Zawsze nosi żółty strój typowy dla budowlańców no i oczywiście pod czas misji ma na głowie żółty kask ochronny. Na obroży jego zawieszka na żółtym tle ma symbole typowe dla budowlańca i mechanika, klucz francuski i główka wkręta. Dodatkowo jego plecak jest wyposażony w łyżkę która pełni funkcji podręcznej mini koparki. Jego pojazd to koparko ładowarka w kolorach żółto czarnych, z dodatkowym osprzętem budowlanym typu młot pneumatyczny, wiertło budowlane. Numer pojazdu to 06

Psi patrol Rubble kolorowanka

W Psim Patrolu występują również inni bohaterzy którzy towarzyszą pieską w prawie każdym odcinku.

Chickaletta kolorowanki do druku

Czikaletta (ang. Chickaletta) to domowe zwierzątko Pani Goodway (burmistrza zatoki Adventure Bay), szalona biała kura jest bohaterką większości odcinków Psiego Patrolu. Bardzo często jest niegrzeczna i jeszcze częściej wpada w różnego rodzaju kłopoty co bardzo złości lub martwi jej właścicielkę panią Goodway, która nosi swoją ulubioną kurę w swojej czerwonej torebce. Chickaletta najbardziej lubi bawić się z psem strażakiem czyli Marshall’em, ma czerwony grzebień na głowie, żółty dziób i duże szare oczy. Nosi kolorową obrączkę na prawej nodze.